Metody i formy pracy z czytelnikiem trudnym
Szkolenie poprowadzi dr Wanda Matras-Mastalerz
Szkolenie poprowadzi dr Wanda Matras-Mastalerz
Podczas warsztatów uczestnicy zostaną wyposażeni w kompetencje związane z efektywnym wykorzystywaniem mediów społecznościowych, przy jednoczesnym respektowaniu przepisów prawa – przede wszystkim przepisów RODO i prawa autorskiego.
Celem szkolenia jest przedstawienie profesji infobrokera, ukazanie spektrum jego aktywności oraz wachlarza kompetencji, niezbędnych w świadczeniu dobrej jakości usług informacyjnych.
Nasi odbiorcy w social media stają się coraz bardziej wymagający. Ładne zdjęcia i grafiki zwracają ich uwagę, ale to w jaki sposób piszemy jest tak naprawdę kluczem do zbudowania szerszego grona fanów naszej biblioteki.
Design Thinking – myślenie projektowe to wyjątkowe podejście do tworzenia innowacyjnych produktów i usług w oparciu o głębokie zrozumienie potrzeb i problemów użytkowników.
Szkolenie poprowadzi dr Maciej Celiński
Kurs ma na celu zapoznanie uczestników z wytycznymi Biblioteki Narodowej dotyczącymi opracowania różnych typów dokumentów bibliotecznych, ze szczególnym uwzględnieniem materiałów gromadzonych w bibliotekach szkolnych – podręczników, programów i materiałów dydaktycznych dla uczniów i nauczycieli, a także zbiorów na nowoczesnych nośnikach (e-booków, publikacji w zdalnym dostępie itp)
Szkolenie poprowadzi dr Aneta Januszko-Szakiel
Szkolenie prowadzi Beata Zaraś
Omeka S służy do tworzenia kolekcji oraz narracyjnych wystaw cyfrowych
Prezentacja możliwości wykorzystania w codziennej pracy bibliotekarzy narzędzia ChatGPT.
Szkolenie poprowadzi Maciej Celiński
Szkolenie poprowadzi Karol Ciechoński
Szkolenie poprowadzi Beata Gamrowska
Podczas szkolenia uczestnicy dowiedzą się, jak kreować nową rzeczywistość w bibliotece.
Szkolenie poprowadzi Beata Gamrowska
Podczas spotkania uczestnicy poznają praktyczne rozwiązania, jak sprawniej zarządzać swoim zespołem.
Szkolenie prowadzi Paweł Marchel
Szkolenie poprowadzi Karol Ciechoński
Jak odróżnić prawdę od fałszu w mediach społecznościowych? Jak nie dać się nabrać na dezinformację? Warto „uzbroić się” w wiedzę o tym, jak i w jakim celu tworzone są wprowadzające nas w błąd treści oraz poznać narzędzia i metody weryfikacji informacji.
Celem szkolenia jest zapoznanie uczestników z przepisami ustawy o ochronie sygnalistów z 14 czerwca 2024 r. oraz wyposażenie ich w wiedzę i umiejętności niezbędne do zapewnienia skutecznej ich ocgrony.