Niesztampowe metody pracy w bibliotece
W trakcie szkolenia uczestnicy zapoznają się z niestandardowymi metodami pracy z czytelnikiem oraz doświadczą efektów pracy niektórymi z nich.
W trakcie szkolenia uczestnicy zapoznają się z niestandardowymi metodami pracy z czytelnikiem oraz doświadczą efektów pracy niektórymi z nich.
Szkolenie nawiązuje do kierunków polityki oświatowej Państwa wśród których znalazło się kształtowanie postaw i wychowanie do wartości.
W trakcie szkolenia przedstawione zostaną metody planowania webinariów oraz ich skutecznej realizacji.
Szkolenie jest adresowane do kadry kierowniczej i pracowników bibliotek, którzy zajmują się realizacją przepisów RODO
Podczas szkolenia omówione zostaną m.in. zagadnienia: idea booktalkingu w kontekście czytelnika opornego, organizacja i przygotowanie booktalkingu (gawęd o książkach), dlaczego warto, formy prezentacji.
Podczas szkolenia uczestnicy odkryją różne formy prezentacji zbiorów, które pasują do wizerunku biblioteki. Ponadto wybiorą dodatkowe elementy, takie jak grafiki, filmy czy dźwięki.
Celem szkolenia jest dostarczenie wiedzy i umiejętności praktycznych z zakresu doboru i możliwości wykorzystania odpowiednich tekstów edukacyjnych, wychowawczych i terapeutycznych adresowanych do dzieci, młodzieży oraz osób dorosłych i Seniorów w trakcie życiowej zmiany.
W trakcie szkolenia uczestnicy poznają prostą w obsłudze platformę do podcastów, która zapewni możliwość dotarcia do szerokiego grona słuchaczy w całej Polsce.
Uczestnicy warsztatów dowiedzą się z jakich narzędzi telefonu i jaki aplikacji warto korzystać, żeby wydobyć z niego maksymalny potencjał potrzebny w pracy w bibliotece.
Szkolenie jest odpowiedzią na problemy bibliotek z realizacją procesu kontroli zarządczej. Obowiązek realizowania tego procesu wynika z ustawy z dnia 27 sierpnia 2009 r. o finansach publicznych
Podczas szkolenia uczestnicy dowiedzą się, jak za pomocą analizy SWOT sprawdzić mocne i słabe strony, szanse i zagrożenia dla swojej biblioteki.
Podczas szkolenia uczestnicy przyjrzą się aktualnym trendom i przeanalizują swoje dotychczasowe działania.
Celem zajęć jest rozwój kompetencji społecznych pracowników instytucji kultury ułatwiających odnalezienie się w trudnych sytuacjach zawodowych i codziennych, z wykorzystaniem wiedzy i umiejętności o komunikacji interpersonalnej.
Celem szkolenia jest podsumowanie dotychczasowych doświadczeń z funkcjonowania przepisów RODO w bibliotekach oraz omówienie i dostarczenie uczestnikom praktycznych rozwiązań w zakresie realizacji ochrony danych osobowych w bibliotekach.
Zapraszamy na szkolenie online, podczas którego uczestnicy poznają niecodzienne formy pracy z książką, zabawy słowne i pomysły na czytanie
Celem szkolenia jest przedstawienie możliwości praktycznego wykorzystania bajek psychoedukacyjnych, psychoterapeutycznych i relaksacyjnych w pracy i zabawie z dziećmi.
Podczas szkolenia uczestnicy będą tworzyć teksty do przykładowych treści w social media.
Celem szkolenia jest dostarczenie inspiracji, wiedzy i umiejętności praktycznych z zakresu metod pracy z Seniorami.
Dzięki szkoleniu uczestnicy dowiedzą się, jak rozmawiać z pisarzami i pisarkami. Przygotują zestaw uniwersalnych pytań, które przydadzą się jako wsparcie przy każdym spotkaniu. Poznają także sposoby na przygotowanie ciekawych pytań, które sprawią, że rozmowa będzie atrakcyjniejsza.
Podczas szkolenia omówione zostaną zagadnienia: idea booktalkingu w kontekście czytelnika opornego, organizacja i przygotowanie booktalkingu (gawęd o książkach), dlaczego warto, formy prezentacji.
Celem szkolenia jest przygotowanie kadry kierowniczej i pracowników biblioteki na kontrole związane z różnymi aspektami funkcjonowania instytucji oraz audyty zewnętrzne.
Szkolenie stanowi kontynuację “Niesztampowych metod pracy w bibliotece” i omawia kolejne, zupełnie nowe trendy i działania.