Doręczenia elektroniczne w bibliotece

Celem szkolenia jest przygotowanie uczestników do realizacji obowiązku korzystania z e-Doręczeń.

Program szkolenia:

  1. Ustawa o doręczeniach elektronicznych i terminy wejścia w życie dla poszczególnych grup podmiotów publicznych i niepublicznych.
  2. Domyślna cyfrowość doręczeń podmiotów publicznych – Publiczna Usługa Rejestrowanego Doręczenia Elektronicznego (PURDE) i Publiczna Usługa Hybrydowa (PUH) – czy trzeba wiedzieć i kiedy stosować.
  3. Subsydiarność tradycyjnych form doręczenia pism – wyjątki od doręczeń elektronicznych.
  4. Pierwszeństwo doręczeń na adres z bazy adresów elektronicznych – BAE jako nowy rejestr publiczny – skutki wpisu, zasady działania i sposoby wyszukiwania.
  5. Nowe dowody nadania i potwierdzenia odbioru korespondencji – dowody: wysłania, otrzymania, techniczne oraz EPO.
  6. Hierarchia doręczeń pism na gruncie Ustawy oraz KPA – modyfikacje modelu E-doręczeń.
  7. Jak wdrożyć e-Doręczenia – harmonogram działań w instytucji, założenie adresu do doręczeń elektronicznych, administrowanie skrzynką.
  8. E-doręczenia a ePUAP – analogie i różnice w działaniu, możliwość dalszego wykorzystania ePUAP na gruncie ustawy i KPA.
  9. Obowiązki operatora wyznaczonego w zakresie świadczenia usług PURDE i PUH oraz zasady rozliczeń i reklamacji.
  10. Prezentacja pracy na środowisku testowym e-Doręczeń.
  11. Zasady integracji systemu E-doręczeń z systemami kancelaryjnymi (EZD, EOD) – synergia E-doręczeń i systemów klasy EZD.
  12. Sesja Q&A

Szkolenie odbędzie się 12 grudnia 2024 r. w godzinach 10.00-12.00

Formularz rejestracyjny

 

 

Prowadzący:

Szkolenie poprowadzi Karol Ciechoński – główny specjalista ds. e-administracji w Urzędzie Miasta Lublin. Były archiwista i wieloletni praktyk w zakresie zarządzania dokumentacją . Ma na swoim koncie ponad 100 instytucji przeszklonych z tego zakresu. Na co dzień szkoli i doradza pracownikom w temacie stosowania normatywów kancelaryjno-archiwalnych. Administrator funkcjonującego w urzędzie systemu teleinformatycznego do elektronicznego zarządzania dokumentacją (EZD). Specjalista w obszarze elektronizacji obiegu dokumentów, wdrażania systemów obiegu dokumentów i ich integrowania. Z ramienia urzędu koordynuje testy systemu e-Doręczeń i systemu EZD RP. W swojej pracy specjalizuje się w szeroko rozumianej e-administracji, ze szczególnym uwzględnieniem zasad doręczeń elektronicznych (także ePUAP) i zastosowaniu podpisów i pieczęci elektronicznych. Ponadto prowadzi zajęcia z zarządzania dokumentacją na Uniwersytecie Marii Curie-Skłodowskiej w Lublinie. Entuzjasta cyfryzacji i prowadzenia spraw elektronicznie.


Informacje organizacyjne:

Szkolenia będzie realizowane z wykorzystaniem platformy ClickMeeting. Uczestnicy mogą korzystać z komputera z dostępem do Internetu lub urządzenia mobilnego. Komunikacja odbywa się z poziomu przeglądarki internetowej.

Każde ze spotkań trwać będzie dwie godziny zegarowe.

Liczba uczestników – cztedzieści osób.

Koszt udziału w szkoleniu wynosi:

  • 120 zł netto
  • 108 zł netto (członkowie SBP)

+ 23 % VAT dla instytucji niefinansowanych ze środków publicznych i osób prywatnych.

Ukończenie szkolenie będzie udokumentowane certyfikatem sygnowanym przez SBP.

Wszelkich informacji na temat szkoleń indywidualnych udziela koordynator ds. szkoleń
Małgorzata Dargiel-Kowalska, m.dargiel-kowalska@sbp.pl

W przypadku szkoleń grupowych, zamawianych przez instytucje, prosimy o ustalanie szczegółów organizacyjnych z dr  Anną Grzecznowską, a.grzecznowska@sbp.pl tel. 696 900 638

 


Informacje techniczne:

Przed spotkaniem w pokoju wirtualnym:

  • Uczestnik może posiadać zestaw słuchawki z mikrofonem (headset) – osoby bez słuchawek, mówiące do mikrofonu wbudowanego w laptopa, są gorzej słyszalne. Pozostali uczestnicy mogą  słyszeć osobę mówiącą do komputera podwójnie, wywołuje to rozproszenie uwagi uczestników i przeszkadza w odbiorze.
  • Uczestnik może mieć mysz podpiętą do laptopa z uwagi na fakt, że praca będzie się odbywała na platformie webinaryjnej i sam touchpad zazwyczaj nie wystarcza do precyzyjnej i szybkiej pracy online.

Dostęp do szkolenia

  • adres wirtualnego pokoju podawany będzie w emailu (nadawca to Stowarzyszenie Bibliotekarzy Polskich),
  • przy logowaniu należy podać swoje imię – pojawi się ono na liście uczestników.

Przebieg spotkania

  • Należy być 5-10 minut przed rozpoczęciem szkolenia, aby można było sprawdzić jakość dźwięku i włączyć (sprawdzająco) mikrofon/y.
  • Zajęcia będą interaktywne, uczestnicy będą korzystać z mikrofonu, dzielić się doświadczeniami i obserwacjami, zadawać pytania na czacie.