Kierunek – persona. Jak tworzyć z myślą o konkretnym odbiorcy?

Każda treść, jaką tworzymy – post w social media, pojedynczy artykuł, strona internetowa, tekst na bloga – jest treścią, która ma jakiegoś odbiorcę. Najlepszy materiał tworzymy wtedy, kiedy piszemy go z myślą o tej osobie. Kim tak naprawdę jest nasz odbiorca? Co myśli, co czuje, jakie ma bolączki? Jak sprawić, aby z konkretnymi działaniami dotrzeć właśnie do niego?
Na szkoleniu uczestnicy dowiedzą się jak stworzyć kluczowe persony i określić ich specyficzne problemy. Poznają jak wykorzystać potencjał narzędzia do dalszego rozwoju i trafnej komunikacji z użytkownikiem. Zrozumieją, kim jest ich użytkownik oraz jak zaplanować, aby skutecznie do niego dotrzeć.

Prowadząca:

Szkolenie poprowadzi Beata Gamrowska – specjalista do spraw promocji i komunikacji, grafik, copywriter i ilustrator – twórca historyjek o kawie i Pączusiu. Na co dzień koordynator ds.promocji w Bibliotece Uniwersytetu Łódzkiego. Prowadzi szkolenia z zakresu efektywnego komunikowania się, zarządzania zespołem, brandingu oraz Design Thinking. Jako ilustratorka i copywriterka dzieli się wiedzą nt. twórczego rozwiązywania problemów, myślenia wizualnego, rysunku i copywritingu.


Najbliższe szkolenie odbędzie się  16 maja 2024  w godz.  10.00-12.00

Rejestracja


Informacje organizacyjne:

Szkolenia będzie realizowane z wykorzystaniem platformy ClickMeeting. Uczestnicy mogą korzystać z komputera z dostępem do Internetu lub urządzenia mobilnego. Komunikacja odbywa się z poziomu przeglądarki internetowej.

Każde ze spotkań trwać będzie dwie godziny zegarowe.

Liczba uczestników – dwadzieścia osób.

Koszt udziału w szkoleniu wynosi:

  • 120 zł netto
  • 108 zł netto (członkowie SBP)

+ 23 % VAT dla instytucji niefinansowanych ze środków publicznych i osób prywatnych.

Ukończenie szkolenie będzie udokumentowane certyfikatem sygnowanym przez SBP.

Wszelkich informacji na temat szkoleń indywidualnych udziela koordynator ds. szkoleń
Małgorzata Dargiel-Kowalska, m.dargiel-kowalska@sbp.pl

W przypadku szkoleń grupowych, zamawianych przez instytucje, prosimy o ustalanie szczegółów organizacyjnych z dr  Anną Grzecznowską, a.grzecznowska@sbp.pl tel. 696 900 638


Informacje techniczne:

Przed spotkaniem w pokoju wirtualnym:

  • Uczestnik powinien posiadać zestaw słuchawki z mikrofonem (headset) – osoby bez słuchawek, mówiące do mikrofonu wbudowanego w laptopa, będą gorzej słyszalne. Pozostali uczestnicy będą słyszeli osobę mówiącą do komputera podwójnie, wywołuje to rozproszenie uwagi uczestników i przeszkadza w odbiorze.
  • Uczestnik powinien mieć mysz podpiętą do laptopa z uwagi na fakt, że praca będzie się odbywała na platformie webinaryjnej i sam touchpad zazwyczaj nie wystarcza do precyzyjnej i szybkiej pracy online.

Dostęp do szkolenia

  • adres wirtualnego pokoju podawany będzie w emailu (nadawca to Stowarzyszenie Bibliotekarzy Polskich),
  • przy logowaniu należy podać swoje imię – pojawi się ono na liście uczestników.

Przebieg spotkania

  • Należy być 5-10 minut przed rozpoczęciem szkolenia, aby można było sprawdzić jakość dźwięku i włączyć (sprawdzająco) mikrofon/y.
  • Zajęcia będą interaktywne, uczestnicy będą korzystać z mikrofonu, wykonywać interaktywne ćwiczenia, dzielić się doświadczeniami i obserwacjami, zadawać pytania na czacie.