Trening redukcji stresu opartej na uważności – Mindfulness 

Celem spotkań jest zdobycie wiedzy praktycznej jak efektywnie radzić sobie w nadmiarze stresujących sytuacji.

Wielu z nas, na co dzień nie znajduje czasu na chwilę tylko dla siebie, nie zna też odpowiednich technik pozwalających na uwolnienie się od negatywnych emocji.

Wcześniej z powodu pandemii, później wojny, teraz inflacji spotykamy się z sytuacjami, które nas przerastają, zaczynamy odczuwać lęk i niepokój, a to niestety często prowadzi nie tylko do osłabienia naszej psychiki, ale i zdrowia fizycznego, szczególnie odporności – i tu wpadamy w „błędne koło”.

Oprócz zajęć praktycznych porozmawiamy o niekorzystnym działaniu stresu na nasze zdrowie.

Ćwiczenia praktyczne opieram na wiedzy zdobytej na kursie Mindfulness, Terapii Lowena oraz na metodzie Wima Hofa.

Zachęcam do brania udziału w cyklicznych spotkaniach, jak nie teraz, to kiedy? 🙂

Prowadząca:

Szkolenie poprowadzi Gabriela Gamrowska – absolwentka psychologii klinicznej na Uniwersytecie SWPS w Warszawie.

Na co dzień mieszka w Łodzi, gdzie pracując w Bibliotece Miejskiej miała okazję prowadzić warsztaty dla dzieci, młodzieży i seniorów. Obecnie pracuje w dwóch przychodniach w Łodzi jako psycholog. Zajmuje się dziećmi, młodzieżą i dorosłymi pacjentami. Ukończyła kurs MBSR i szkolenia dotyczące traumy wczesnodziecięcej oraz żałoby u osób dorosłych. Ma na swoim koncie różne wolontariaty i staże psychologiczne, m.in. w łódzkich szpitalach. Cały czas się dokształca, niebawem rozpoczyna szkołę psychoterapii.

Szkolenie odbędzie się 16  czerwca 2023 r. w godzinach 10.00-12.30

Formularz rejestracyjny

 


Informacje organizacyjne:

Szkolenia będzie realizowane  z wykorzystaniem platformy ClickMeeting. Uczestnicy mogą korzystać z komputera z dostępem do Internetu lub urządzenia mobilnego.  Komunikacja odbywa się z poziomu przeglądarki internetowej.

Każde ze spotkań trwać będzie dwie godziny zegarowe.

Liczba uczestników – dwadzieścia osób.

Koszt udziału w szkoleniu wynosi:

  • 120 zł netto
  • 108 zł netto (członkowie SBP)

+ 23 % VAT dla instytucji niefinansowanych ze środków publicznych i osób prywatnych.

Ukończenie szkolenie będzie udokumentowane certyfikatem sygnowanym przez SBP.

Wszelkich informacji na temat szkoleń indywidualnych udziela koordynator ds. szkoleń Małgorzata Dargiel-Kowalska, m.dargiel-kowalska@sbp.pl

W przypadku szkoleń grupowych, zamawianych przez instytucje, prosimy o ustalanie szczegółów organizacyjnych z dr  Anną Grzecznowską, a.grzecznowska@sbp.pl tel. 696 900 638

 


Informacje techniczne:

Przed spotkaniem w pokoju wirtualnym:

  • Uczestnik powinien posiadać zestaw słuchawki z mikrofonem (headset) –  osoby bez słuchawek, mówiące do mikrofonu wbudowanego w laptopa, będą gorzej słyszalne. Pozostali uczestnicy będą słyszeli osobę mówiącą do komputera podwójnie, wywołuje to rozproszenie uwagi uczestników i przeszkadza w odbiorze.
  • Uczestnik powinien mieć mysz podpiętą do laptopa z uwagi na fakt, że praca będzie się odbywała na  platformie webinaryjnej i sam touchpad zazwyczaj  nie wystarcza do precyzyjnej i szybkiej pracy online.

Dostęp do szkolenia

  • adres wirtualnego pokoju  podawany będzie  w emailu systemowym (nadawca to Stowarzyszenie Bibliotekarzy Polskich),
  • dostęp do wirtualnego pokoju szkoleniowego odbywa się za pomocą przycisku Dołącz zamieszczonego w wiadomości,
  • przy logowaniu należy podać swoje imię  – pojawi się ono na liście uczestników.

Przebieg spotkania

  • Należy być 5-10 minut przed rozpoczęciem szkolenia, aby można było  sprawdzić jakość   dźwięku  i  włączyć (sprawdzająco) mikrofon/y.
  • Zajęcia będą interaktywne, uczestnicy będą korzystać z mikrofonu, wykonywać interaktywne ćwiczenia, dzielić się doświadczeniami  i obserwacjami, zadawać pytania na czacie.