Jak skutecznie ubierać w słowa – copywriting i promocja biblioteki w social media
Podczas szkolenia uczestnicy będą tworzyć teksty do przykładowych treści w social media.
Podczas szkolenia uczestnicy będą tworzyć teksty do przykładowych treści w social media.
Celem szkolenia jest dostarczenie inspiracji, wiedzy i umiejętności praktycznych z zakresu metod pracy z Seniorami.
Dzięki szkoleniu uczestnicy dowiedzą się, jak rozmawiać z pisarzami i pisarkami. Przygotują zestaw uniwersalnych pytań, które przydadzą się jako wsparcie przy każdym spotkaniu. Poznają także sposoby na przygotowanie ciekawych pytań, które sprawią, że rozmowa będzie atrakcyjniejsza.
Podczas szkolenia omówione zostaną zagadnienia: idea booktalkingu w kontekście czytelnika opornego, organizacja i przygotowanie booktalkingu (gawęd o książkach), dlaczego warto, formy prezentacji.
Celem szkolenia jest przygotowanie kadry kierowniczej i pracowników biblioteki na kontrole związane z różnymi aspektami funkcjonowania instytucji oraz audyty zewnętrzne.
Szkolenie stanowi kontynuację “Niesztampowych metod pracy w bibliotece” i omawia kolejne, zupełnie nowe trendy i działania.
Celem szkolenia jest pokazanie możliwości praktycznego wykorzystania opowieści mądrościowych w pracy bibliotekarza, nauczyciela, pedagoga, animatora kultury i rodzica.
Podczas szkolenia uczestnicy poznają podstawowe funkcje wybranych narzędzi wykorzystywanych do tworzenia komunikatów promocyjnych oraz różne formy prezentacji książek.
Podczas spotkania uczestnicy poznają praktyczne rozwiązania, jak sprawniej zarządzać swoim zespołem.
Podczas spotkania, uczestnicy wspólnie z prowadzącym stworzą Kalendarz Dyrektora Biblioteki – narzędzie wspierające efektywne planowanie pracy osoby zarządzającej placówką.
Celem szkolenia jest dostarczenie inspiracji i wyposażenie Uczestników w umiejętności praktyczne z zakresu metod pracy z młodzieżą.
Szkolenie online, podczas którego uczestnicy poznają niecodzienne formy pracy z książką, zabawy słowne i pomysły na czytanie
Celem szkolenia jest dostarczenie kadrze kierowniczej i pracownikom bibliotek wartościowej i praktycznej wiedzy w zakresie realizowania procesu kontroli zarządczej.
Uczestnicy kursu poznają różnicę między zasadami obowiązującymi niegdyś w Języku Haseł Przedmiotowych BN a Deskryptorami BN.
Szkolenie z tzw. miękkiego cyberbezpieczeństwa to szansa na poszerzenie wiedzy przez kadrę kierowniczą i pracowników bibliotek w zakresie bezpiecznego korzystania z Internetu bez posiadania specjalistycznej wiedzy informatycznej.
W trakcie szkolenia uczestnicy poznają specyfikę tworzenia krótkich filmów na TikToka, do instastories, rolek oraz shortów na YouTuba.
Szkolenie pomoże uczestnikom pozyskać kluczowe umiejętności trenera (szkoleniowca), wskaże ważne publikacje przydatne w nauce w tym obszarze, jak również wesprze bibliotekarzy w poznaniu ich indywidualnego stylu trenerskiego.
W trakcie szkolenia uczestnicy poznają prostą w obsłudze platformę do podcastów, która zapewni możliwość dotarcia do szerokiego grona słuchaczy w całej Polsce.
Podczas szkolenia będziemy rozmawiać o istotnych elementach związanych z promowaniem biblioteki w social media.
Szkolenie ma na celu pomoc uczestnikom w odnalezieniu się w gąszczu przepisów i unikaniu błędów związanych z czerpaniem wiedzy z niewłaściwych źródeł
W trakcie szkolenia uczestnicy dowiedzą się jak stworzyć spójne i sprawnie działające media internetowe, jak pisać o książkach i życiu biblioteki, jakie platformy społecznościowe są najefektywniejsze w 2022 roku i które z nich wybrać dla siebie.
Zapraszamy na spotkania poświęcone Deskryptorom Biblioteki Narodowej – zasadom ich tworzenia i opracowania formalno-przedmiotowego.