Deskryptory Biblioteki Narodowej
Uczestnicy kursu poznają różnicę między zasadami obowiązującymi niegdyś w Języku Haseł Przedmiotowych BN a Deskryptorami BN.
Uczestnicy kursu poznają różnicę między zasadami obowiązującymi niegdyś w Języku Haseł Przedmiotowych BN a Deskryptorami BN.
W trakcie szkolenia uczestnicy poznają prostą w obsłudze platformę do podcastów, która zapewni możliwość dotarcia do szerokiego grona słuchaczy w całej Polsce.
Podczas szkolenia będziemy rozmawiać o istotnych elementach związanych z promowaniem biblioteki w social media.
Szkolenie ma na celu pomoc uczestnikom w odnalezieniu się w gąszczu przepisów i unikaniu błędów związanych z czerpaniem wiedzy z niewłaściwych źródeł
W trakcie szkolenia uczestnicy dowiedzą się jak stworzyć spójne i sprawnie działające media internetowe, jak pisać o książkach i życiu biblioteki, jakie platformy społecznościowe są najefektywniejsze w 2022 roku i które z nich wybrać dla siebie.
Zapraszamy na spotkania poświęcone Deskryptorom Biblioteki Narodowej – zasadom ich tworzenia i opracowania formalno-przedmiotowego.
Podczas szkolenia uczestnicy poznają podstawowe funkcje wybranych narzędzi wykorzystywanych do tworzenia komunikatów promocyjnych oraz różne formy prezentacji książek.
Podczas szkolenia omówimy zagadnienia: idea booktalkingu w kontekście czytelnika opornego, organizacja i przygotowanie booktalkingu (gawęd o książkach), dlaczego warto, formy prezentacji.
Social media – to dzięki nim komunikujemy się z użytkownikami oraz pozyskujemy nowych zainteresowanych
Pakiet szkoleń dla kary kierowniczej to kurs pomyślany dla każdego dyrektora, kierownika, menedżera w instytucji kultury, ale także dla osób przygotowujących się do tej roli.
Podczas spotkania, uczestnicy wspólnie z prowadzącym stworzą Kalendarz Dyrektora Biblioteki – narzędzie wspierające efektywne planowanie pracy osoby zarządzającej placówką.
Spotkanie pomoże uczestnikom pozyskać kluczowe umiejętności trenera (szkoleniowca), wskaże ważne publikacje przydatne w nauce w tym obszarze, jak również wesprze bibliotekarzy w poznaniu ich indywidualnego stylu trenerskiego.
Celem szkolenia jest dostarczenie wiedzy i umiejętności praktycznych z zakresu doboru i możliwości wykorzystania literatury oraz metod i form pracy z młodym czytelnikiem.
Design Thinking – myślenie projektowe to wyjątkowe podejście do tworzenia innowacyjnych produktów i usług w oparciu o głębokie zrozumienie potrzeb i problemów użytkowników.
Podczas spotkania uczestnicy dowiedzą się z kim, dlaczego i po co warto współpracować. Wspólnie z prowadzącym stworzą mapę otoczenia biblioteki, w ramach którego funkcjonuje placówka.
Celem szkolenia jest dostarczenie wiedzy i umiejętności praktycznych z zakresu doboru i wykorzystania w działaniach praktycznych literatury w pracy z dziećmi i młodzieżą w sytuacjach kryzysowych wywołanych konfliktem na Ukrainie.
Szkolenie z tzw. miękkiego cyberbezpieczeństwa to szansa na poszerzenie wiedzy przez kadrę kierowniczą i pracowników bibliotek w zakresie bezpiecznego korzystania z Internetu bez posiadania specjalistycznej wiedzy informatycznej.
W trakcie szkolenia uczestnicy dowiedzą się jak stworzyć spójne i sprawnie działające media internetowe, jak pisać o książkach i życiu biblioteki, jakie platformy społecznościowe są najefektywniejsze w 2022 roku i które z nich wybrać dla siebie.
Celem szkolenia jest dostarczenie inspiracji i wyposażenie Uczestników w umiejętności praktyczne z zakresu metod pracy z młodzieżą.
Podczas szkolenia uczestnik pozna możliwości pracy z książkami opartymi na ilustracji.
Nasi odbiorcy w social media stają się coraz bardziej wymagający. Ładne zdjęcia i grafiki zwracają ich uwagę, ale to w jaki sposób piszemy jest tak naprawdę kluczem do zbudowania szerszego grona fanów naszej biblioteki.
Prowadzenie: Beata Melentowicz