Razem możemy więcej. Biblioteka inkluzywna, dostępna i integrująca
OnlineSzkolenie poprowadzi dr Wanda Matras-Mastalerz
Szkolenie poprowadzi dr Wanda Matras-Mastalerz
Podczas spotkania uczestnicy poznają praktyczne rozwiązania, jak sprawniej zarządzać swoim zespołem.
Szkolenie stanowi odpowiedź na współczesne wyzwania związane z aktualną sytuacją geopolityczną oraz systematycznym wzrostem aktywności cyberprzestępców.
Prezentacja możliwości wykorzystania w codziennej pracy bibliotekarzy narzędzia ChatGPT.
Design Thinking – myślenie projektowe to wyjątkowe podejście do tworzenia innowacyjnych produktów i usług w oparciu o głębokie zrozumienie potrzeb i problemów użytkowników.
Część druga szkolenia przybliża podstawowe funkcje i formuły. Szkolenie jest kontynuacją szkolenia Excel dla bibliotekarzy - część 1: Podstawy.
Omeka S służy do tworzenia kolekcji oraz narracyjnych wystaw cyfrowych
Szkolenie poprowadzi Karol Ciechoński
Szkolenie jest adresowane do kadry zarządzającej i pracowników bibliotek, którzy są zobowiązani realizować nowe przepisy w zakresie ochrony małoletnich i rekrutacji pracowników.
Podczas szkolenia uczestnicy dowiedzą się, jak kreować nową rzeczywistość w bibliotece.
Kurs przeznaczony jest dla wszystkich, którzy planują rozpoczęcie katalogowania w Formacie MARC21 lub zamierzają doszkolić się w zakresie jego stosowania.
Jak odróżnić prawdę od fałszu w mediach społecznościowych? Jak nie dać się nabrać na dezinformację? Warto „uzbroić się” w wiedzę o tym, jak i w jakim celu tworzone są wprowadzające nas w błąd treści oraz poznać narzędzia i metody weryfikacji informacji.
Szkolenie ma na celu podniesienia kompetencji związanych z zagadnieniami komunikacji interpersonalnej (werbalnej i niewerbalnej) oraz wypracowanie skutecznych metod wspierania poczucia dobrostanu psychicznego, fizycznego i społecznego.
Kurs poprowadzi Agata Kyzioł-Cieślak
Celem szkolenia jest dostarczenie inspiracji, wiedzy i umiejętności praktycznych z zakresu metod pracy z Seniorami.
Celem szkolenia jest rozwijanie wiedzy i umiejętności praktycznych z zakresu różnorodnych form animacji czytelnictwa w bibliotekach.
Dzięki takim narzędziom jak Curatescape instytucje kultury, nauczyciele oraz przewodnicy mogą wspólnie tworzyć interaktywne, geolokalizacyjne projekty, które angażują odbiorców w unikalny sposób, łącząc narracje z miejscem i przestrzenią.
Szkolenie ma charakter warsztatowy i dotyczy konkretnych czynności, które należy wykonać w ramach realizacji kontroli zarządczej, tj. określenia celów, tworzenia rejestru ryzyk, samooceny i oświadczenia o stanie kontroli zarządczej.