Zarządzanie zespołem – klucz do sukcesu
OnlinePodczas spotkania uczestnicy poznają praktyczne rozwiązania, jak sprawniej zarządzać swoim zespołem.
Podczas spotkania uczestnicy poznają praktyczne rozwiązania, jak sprawniej zarządzać swoim zespołem.
Szkolenie stanowi odpowiedź na współczesne wyzwania związane z aktualną sytuacją geopolityczną oraz systematycznym wzrostem aktywności cyberprzestępców.
Prezentacja możliwości wykorzystania w codziennej pracy bibliotekarzy narzędzia ChatGPT.
Część druga szkolenia przybliża podstawowe funkcje i formuły. Szkolenie jest kontynuacją szkolenia Excel dla bibliotekarzy - część 1: Podstawy.
Omeka S służy do tworzenia kolekcji oraz narracyjnych wystaw cyfrowych
Szkolenie poprowadzi Karol Ciechoński
Podczas szkolenia uczestnicy dowiedzą się, jak kreować nową rzeczywistość w bibliotece.
Szkolenie ma na celu podniesienia kompetencji związanych z zagadnieniami komunikacji interpersonalnej (werbalnej i niewerbalnej) oraz wypracowanie skutecznych metod wspierania poczucia dobrostanu psychicznego, fizycznego i społecznego.
Kurs poprowadzi Agata Kyzioł-Cieślak
Bezpłatne szkolenie, którego celem jest omówienie tego trudnego tematu i przedstawienie praktycznych wskazówek dotyczących jego przeciwdziałania.
Social media to dziś arena wymiany myśli, koncepcji oraz wiedzy z różnych dziedzin życia. Dla bibliotek stały się one niezbędnym kanałem komunikacji. Najważniejszy jest jednak sposób dotarcia do ludzi, a zatem strategia komunikacji B2B.
Celem szkolenia jest rozwijanie wiedzy i umiejętności praktycznych z zakresu różnorodnych form animacji czytelnictwa w bibliotekach.
Szkolenie poprowadzi Magdalena Rusnok
Warsztaty z efektywnego wykorzystywania mediów społecznościowych, przy jednoczesnym respektowaniu przepisów prawa – przede wszystkim przepisów RODO i prawa autorskiego.
Design Thinking – myślenie projektowe to wyjątkowe podejście do tworzenia innowacyjnych produktów i usług w oparciu o głębokie zrozumienie potrzeb i problemów użytkowników.
Dzięki takim narzędziom jak Curatescape instytucje kultury, nauczyciele oraz przewodnicy mogą wspólnie tworzyć interaktywne, geolokalizacyjne projekty, które angażują odbiorców w unikalny sposób, łącząc narracje z miejscem i przestrzenią.
Szkolenie ma na celu pomoc uczestnikom w odnalezieniu się w gąszczu przepisów i unikaniu błędów związanych z czerpaniem wiedzy z niewłaściwych źródeł.
Szkolenie przybliża funkcjonalności tabel i zakresów, ułatwiając poruszanie się nawet po dużych zbiorach danych, sortowanie, filtrowanie, stosowanie automatycznych technik oznaczania określonych wartości.
Szkolenie poprowadzi Beata Gamrowska
Celem szkolenia jest dostarczenie inspiracji, wiedzy i umiejętności praktycznych z zakresu metod pracy z Seniorami.
Jak odróżnić prawdę od fałszu w mediach społecznościowych? Jak nie dać się nabrać na dezinformację? Warto „uzbroić się” w wiedzę o tym, jak i w jakim celu tworzone są wprowadzające nas w błąd treści oraz poznać narzędzia i metody weryfikacji informacji.