Świat w którym żyjemy pędzi nieustannie do przodu i nie pozostawia wyboru – musimy się do niego dostosować!
Praca w instytucji kultury wymaga kreatywnego myślenia.
Oprócz umiejętności oraz doświadczenia, twórcze myślenie – „do it yourself” okazuje się niezbędnym elementem. Bez kreatywności i twórczości niemożliwe jest znalezienie odpowiedniego rozwiązania, czasem najprostsze zadania wymagają dodatkowego wysiłku.
W trakcie szkolenia uczestnicy poznają skuteczne sposoby na pobudzanie kreatywności. Poznają sprawdzone techniki twórczego myślenia, które pozwolą spojrzeć na wiele spraw z innej perspektywy. Nauczą się szukać nowych rozwiązań oraz czerpać radość z improwizacji.
Prowadząca:
Szkolenie poprowadzi Beata Gamrowska– grafik, copywriter i ilustrator – twórca historyjek o kawie i Pączusiu. Na co dzień specjalista do spraw promocji w Bibliotece Uniwersytetu Łódzkiego. Prowadzi szkolenia z myślenia wizualnego.
Na to szkolenie nie jest obecnie prowadzona rejestracja.
Istnieje możliwość przeprowadzenia szkolenia dla grupy zorganizowanej (min. 20 osób)
Informacje organizacyjne:
Szkolenia będzie realizowane z wykorzystaniem platformy ClickMeeting. Uczestnicy mogą korzystać z komputera z dostępem do Internetu lub urządzenia mobilnego. Komunikacja odbywa się z poziomu przeglądarki internetowej.
Każde ze spotkań trwać będzie dwie godziny zegarowe.
Liczba uczestników – dwadzieścia osób.
Koszt udziału w szkoleniu wynosi:
120 zł60 zł netto108 zł54 zł netto (członkowie SBP)
+ 23 % VAT dla instytucji niefinansowanych ze środków publicznych i osób prywatnych.
Ukończenie szkolenie będzie udokumentowane certyfikatem sygnowanym przez SBP.
Wszelkich informacji na temat szkoleń indywidualnych udziela koordynator ds. szkoleń
Małgorzata Dargiel-Kowalska, m.dargiel-kowalska@sbp.pl
W przypadku szkoleń grupowych, zamawianych przez instytucje, prosimy o ustalanie szczegółów organizacyjnych z dr Anną Grzecznowską, a.grzecznowska@sbp.pl tel. 696 900 638
Informacje techniczne:
Przed spotkaniem w pokoju wirtualnym:
- Uczestnik powinien posiadać zestaw słuchawki z mikrofonem (headset) – osoby bez słuchawek, mówiące do mikrofonu wbudowanego w laptopa, będą gorzej słyszalne. Pozostali uczestnicy będą słyszeli osobę mówiącą do komputera podwójnie, wywołuje to rozproszenie uwagi uczestników i przeszkadza w odbiorze.
- Uczestnik powinien mieć mysz podpiętą do laptopa z uwagi na fakt, że praca będzie się odbywała na platformie webinaryjnej i sam touchpad zazwyczaj nie wystarcza do precyzyjnej i szybkiej pracy online.
Dostęp do szkolenia
- adres wirtualnego pokoju podawany będzie w emailu systemowym (nadawca to Stowarzyszenie Bibliotekarzy Polskich),
- dostęp do wirtualnego pokoju szkoleniowego odbywa się za pomocą przycisku Dołącz zamieszczonego w wiadomości,
- przy logowaniu należy podać swoje imię – pojawi się ono na liście uczestników.
Przebieg spotkania
- Należy być 5-10 minut przed rozpoczęciem szkolenia, aby można było sprawdzić jakość dźwięku i włączyć (sprawdzająco) mikrofon/y.
- Zajęcia będą interaktywne, uczestnicy będą korzystać z mikrofonu, wykonywać interaktywne ćwiczenia, dzielić się doświadczeniami i obserwacjami, zadawać pytania na czacie.