Celem zajęć jest rozwój kompetencji społecznych pracowników instytucji kultury ułatwiających odnalezienie się w trudnych sytuacjach zawodowych i codziennych, z wykorzystaniem wiedzy i umiejętności o komunikacji interpersonalnej.
Na warsztatach uczestnicy:
- zdobędą podstawową wiedzę na temat psychologii, komunikacji interpersonalnej oraz radzenia sobie w sytuacjach kryzysowych w pracy;
- poznają wybrane mechanizmy społeczne i nauczą się, jak prognozować pewne zachowania.
Powinniśmy zadbać o to, aby pracownicy instytucji kultury, którzy często charakteryzują się większą wrażliwością, funkcjonowali w zdrowej atmosferze w pracy oraz nauczyli się elastycznej komunikacji zarówno między sobą jak i z klientami.
Prowadząca:
Szkolenie poprowadzi Gabriela Gamrowska – absolwentka psychologii klinicznej na Uniwersytecie SWPS w Warszawie.
Na co dzień mieszka w Łodzi, gdzie pracując w Bibliotece Miejskiej miała okazję prowadzić warsztaty dla dzieci, młodzieży i seniorów. Obecnie pracuje w dwóch przychodniach w Łodzi jako psycholog. Zajmuje się dziećmi, młodzieżą i dorosłymi pacjentami. Ukończyła kurs MBSR i szkolenia dotyczące traumy wczesnodziecięcej oraz żałoby u osób dorosłych. Ma na swoim koncie różne wolontariaty i staże psychologiczne, m.in. w łódzkich szpitalach. Cały czas się dokształca, niebawem rozpoczyna szkołę psychoterapii.
Informacje organizacyjne:
Szkolenia będzie realizowane z wykorzystaniem platformy ClickMeeting. Uczestnicy mogą korzystać z komputera z dostępem do Internetu lub urządzenia mobilnego. Komunikacja odbywa się z poziomu przeglądarki internetowej.
Każde ze spotkań trwać będzie dwie godziny zegarowe.
Liczba uczestników – dwadzieścia osób.
Koszt udziału w szkoleniu wynosi:
- 120 zł netto
- 108 zł netto (członkowie SBP)
+ 23 % VAT dla instytucji niefinansowanych ze środków publicznych i osób prywatnych.
Ukończenie szkolenie będzie udokumentowane certyfikatem sygnowanym przez SBP.
Wszelkich informacji na temat szkoleń indywidualnych udziela koordynator ds. szkoleń Małgorzata Dargiel-Kowalska, m.dargiel-kowalska@sbp.pl
W przypadku szkoleń grupowych, zamawianych przez instytucje, prosimy o ustalanie szczegółów organizacyjnych z dr Anną Grzecznowską, a.grzecznowska@sbp.pl tel. 696 900 638
Informacje techniczne:
Przed spotkaniem w pokoju wirtualnym:
- Uczestnik powinien posiadać zestaw słuchawki z mikrofonem (headset) – osoby bez słuchawek, mówiące do mikrofonu wbudowanego w laptopa, będą gorzej słyszalne. Pozostali uczestnicy będą słyszeli osobę mówiącą do komputera podwójnie, wywołuje to rozproszenie uwagi uczestników i przeszkadza w odbiorze.
- Uczestnik powinien mieć mysz podpiętą do laptopa z uwagi na fakt, że praca będzie się odbywała na platformie webinaryjnej i sam touchpad zazwyczaj nie wystarcza do precyzyjnej i szybkiej pracy online.
Dostęp do szkolenia
- adres wirtualnego pokoju podawany będzie w emailu systemowym (nadawca to Stowarzyszenie Bibliotekarzy Polskich),
- dostęp do wirtualnego pokoju szkoleniowego odbywa się za pomocą przycisku Dołącz zamieszczonego w wiadomości,
- przy logowaniu należy podać swoje imię – pojawi się ono na liście uczestników.
Przebieg spotkania
- Należy być 5-10 minut przed rozpoczęciem szkolenia, aby można było sprawdzić jakość dźwięku i włączyć (sprawdzająco) mikrofon/y.
- Zajęcia będą interaktywne, uczestnicy będą korzystać z mikrofonu, wykonywać interaktywne ćwiczenia, dzielić się doświadczeniami i obserwacjami, zadawać pytania na czacie.