Żyjemy w czasach przełomu. Każdego dnia nowinki techniczne i cyfrowe innowacje zmieniają świat. A kiedy zmieniają się media, zmieniamy się także my. Skuteczne działanie i opracowanie efektywnej strategii na przyszłość to poważne wyzwanie dla bibliotek. Celem jest przede wszystkim utrzymanie i ciągły rozwój silnej marki. Grunt, to łączyć tradycję z nowoczesnością. Silna marka biblioteki powinna oferować możliwość identyfikacji w coraz bardziej zagmatwanym świecie. Otworzyć się na odbiorcę, zaoferować możliwość interakcji, stworzyć poczucie wspólnoty, której źródłem będą podobne wartości. Marka musi żyć – dawać autentyczny wyraz reprezentowanym ideom, a jej kultura organizacyjna powinna być wiarygodna (a przez to motywująca).
Podczas warsztatów na wybranych przykładach zostanie pokazane, jak dzięki autentyczności, jasnemu systemowi wartości i otwartości na potrzeby użytkowników wzmacniać markę biblioteki i odnosić sukcesy. Zostaną także poruszone zagadnienia: wizerunku i kierowania marką, marketingu B2B oraz narzędzi taktycznych dla marki.
Prowadząca:
Szkolenie poprowadzi Beata Gamrowska – specjalistka do spraw komunikacji i social media, graficzka, copywriterka i ilustratorka – twórczyni historyjek o kawie i Pączusiu na fanpage’u Beatarysuje. Na co dzień koordynatorka ds. promocji w Bibliotece Uniwersytetu Łódzkiego. Jako absolwentka Studium menedżerskiego Mini MBA prowadzi szkolenia w zakresie efektywnego komunikowania się, zarządzania zespołem oraz Design Thinking. Jako ilustratorka i copywriterka prowadzi warsztaty z twórczego rozwiązywania problemów, myślenia wizualnego, rysunku i copywritingu. Jako baczna obserwatorka marketingowego świata, zawsze stara się przemycić do swoich szkoleń innowacyjne rozwiązania z innych branż.
Szkolenie odbędzie się 25 czerwca 2024 r. w g. 10:00-12:00
Informacje organizacyjne:
Szkolenia będzie realizowane z wykorzystaniem platformy ClickMeeting. Uczestnicy mogą korzystać z komputera z dostępem do Internetu lub urządzenia mobilnego. Komunikacja odbywa się z poziomu przeglądarki internetowej.
Każde ze spotkań trwać będzie dwie godziny zegarowe.
Liczba uczestników – dwadzieścia osób.
Koszt udziału w szkoleniu wynosi:
- 120 zł netto
- 108 zł netto (członkowie SBP)
+ 23 % VAT dla instytucji niefinansowanych ze środków publicznych i osób prywatnych.
Ukończenie szkolenie będzie udokumentowane certyfikatem sygnowanym przez SBP.
Wszelkich informacji na temat szkoleń indywidualnych udziela koordynator ds. szkoleń
Małgorzata Dargiel-Kowalska, m.dargiel-kowalska@sbp.pl
W przypadku szkoleń grupowych, zamawianych przez instytucje, prosimy o ustalanie szczegółów organizacyjnych z dr Anną Grzecznowską, a.grzecznowska@sbp.pl tel. 696 900 638
Informacje techniczne:
Przed spotkaniem w pokoju wirtualnym:
- Uczestnik powinien posiadać zestaw słuchawki z mikrofonem (headset) – osoby bez słuchawek, mówiące do mikrofonu wbudowanego w laptopa, będą gorzej słyszalne. Pozostali uczestnicy będą słyszeli osobę mówiącą do komputera podwójnie, wywołuje to rozproszenie uwagi uczestników i przeszkadza w odbiorze.
- Uczestnik powinien mieć mysz podpiętą do laptopa z uwagi na fakt, że praca będzie się odbywała na platformie webinaryjnej i sam touchpad zazwyczaj nie wystarcza do precyzyjnej i szybkiej pracy online.
Dostęp do szkolenia
- adres wirtualnego pokoju podawany będzie w emailu systemowym (nadawca to Stowarzyszenie Bibliotekarzy Polskich),
- dostęp do wirtualnego pokoju szkoleniowego odbywa się za pomocą przycisku Dołącz zamieszczonego w wiadomości,
- przy logowaniu należy podać swoje imię – pojawi się ono na liście uczestników.
Przebieg spotkania
- Należy być 5-10 minut przed rozpoczęciem szkolenia, aby można było sprawdzić jakość dźwięku i włączyć (sprawdzająco) mikrofon/y.
- Zajęcia będą interaktywne, uczestnicy będą korzystać z mikrofonu, wykonywać interaktywne ćwiczenia, dzielić się doświadczeniami i obserwacjami, zadawać pytania na czacie.