Silna marka osobista bibliotekarza

Różnica pomiędzy stereotypowym postrzeganiem zawodu bibliotekarza a rzeczywistością jest kolosalna. W pierwszym przypadku bibliotekarz (a w zasadzie bibliotekarka) siedzi za biurkiem, czyta książki, ma wyciągnięty stary sweter i kok. W rzeczywistości bibliotekarze to ludzie wielu pasji. To rzeczywiście znawcy literatury, ale także animatorzy, organizatorzy, kreatorzy, nauczyciele, edukatorzy, specjaliści od komunikacji i wielu innych profesji. Tym, co pomoże zmienić sposób postrzegania bibliotekarzy jest zwrócenie uwagi na markę osobistą bibliotekarza.

Podczas szkolenia przedstawione zostanie zagadnienie marki osobistej. Od czego powinien rozpocząć bibliotekarz budowanie marki osobistej, co się na nią składa. działania, które pomogą zbudować nie tylko silną, ale także autentyczną markę osobistą bibliotekarza.

Program szkolenia:

  1. Marka osobista – czym jest?
  2. Matryca marki osobistej – na co należy zwrócić uwagę mówiąc o marce osobistej?
  3. Etapy budowania silnej marki osobistej – od czego zacząć, na czym skończyć budowanie marki osobistej?
  4. Siła i autentyczność marki osobistej – dwa czynniki, które muszą iść w parze.

Prowadzący:

Szkolenie poprowadzi Paweł Marchel, bibliotekarz z pasją do dzielenia się wiedzą i doświadczeniem. Fan literatury popularnonaukowej, psychologii i zarządzania. Autor ponad 300 artykułów poświęconych pracy w bibliotece. Prowadzi szkolenia dla bibliotekarzy i występuje podczas branżowych konferencji. Współpracuje z czasopismami: Biblioteka Publiczna, Nowoczesna Biblioteka 3.0, Poradnik Instytucji Kultury, Poradnik Bibliotekarza.

W Bibliotece Publicznej w Solcu Kujawskim, w której pracuje na co dzień prowadzi zajęcia dla seniorów, młodzieży i dzieci. Jest autorem i liderem kilku projektów edukacyjnych z zakresu matematyki oraz edukacji ekonomicznej osób starszych. W swojej pracy łączy wiedzę i doświadczenie z kreatywnością i poczuciem humoru.  Wierzy, że gdzie spotykają się dwie osoby tam rodzi się potencjał do interesujących działań. Prywatnie angażuje się w wolontariat sportowy.

 

Najbliższe szkolenie odbędzie się  28 sierpnia 2024  w godz.  10.00-12.00

Rejestracja

 

Informacje organizacyjne:

Szkolenia będzie realizowane z wykorzystaniem platformy ClickMeeting. Uczestnicy mogą korzystać z komputera z dostępem do Internetu lub urządzenia mobilnego. Komunikacja odbywa się z poziomu przeglądarki internetowej.

Każde ze spotkań trwać będzie dwie godziny zegarowe.

Liczba uczestników – dwadzieścia osób.

Koszt udziału w szkoleniu wynosi:

  • 120 zł netto
  • 108 zł netto (członkowie SBP)

+ 23 % VAT dla instytucji niefinansowanych ze środków publicznych i osób prywatnych.

Ukończenie szkolenie będzie udokumentowane certyfikatem sygnowanym przez SBP.

Wszelkich informacji na temat szkoleń indywidualnych udziela koordynator ds. szkoleń
Małgorzata Dargiel-Kowalska, m.dargiel-kowalska@sbp.pl

W przypadku szkoleń grupowych, zamawianych przez instytucje, prosimy o ustalanie szczegółów organizacyjnych z dr  Anną Grzecznowską, a.grzecznowska@sbp.pl tel. 696 900 638

 

Informacje techniczne:

Przed spotkaniem w pokoju wirtualnym:

  • Uczestnik powinien posiadać zestaw słuchawki z mikrofonem (headset) – osoby bez słuchawek, mówiące do mikrofonu wbudowanego w laptopa, będą gorzej słyszalne. Pozostali uczestnicy będą słyszeli osobę mówiącą do komputera podwójnie, wywołuje to rozproszenie uwagi uczestników i przeszkadza w odbiorze.
  • Uczestnik powinien mieć mysz podpiętą do laptopa z uwagi na fakt, że praca będzie się odbywała na platformie webinaryjnej i sam touchpad zazwyczaj nie wystarcza do precyzyjnej i szybkiej pracy online.

Dostęp do szkolenia

  • adres wirtualnego pokoju podawany będzie w emailu (nadawca to Stowarzyszenie Bibliotekarzy Polskich),
  • przy logowaniu należy podać swoje imię – pojawi się ono na liście uczestników.

Przebieg spotkania

  • Należy być 5-10 minut przed rozpoczęciem szkolenia, aby można było sprawdzić jakość dźwięku i włączyć (sprawdzająco) mikrofon/y.
  • Zajęcia będą interaktywne, uczestnicy będą korzystać z mikrofonu, wykonywać interaktywne ćwiczenia, dzielić się doświadczeniami i obserwacjami, zadawać pytania na czacie.