Zostań Panią/Panem swojego czasu

Poznaj tajniki zarządzania sobą w czasie i zrealizuj wszystkie zadania.

Obszary tematyczne:

  1. Dlaczego tak ważne jest zwrócenie uwagi na czas?
  2. Obszary pracy bibliotekarza, w których czas odgrywa kluczową rolę.
  3. Zasady skutecznej realizacji zadań.
  4. Metody zarządzania sobą w czasie.

Czasem nie można zarządzać. Możemy jednak zarządzać sobą w czasie. Od nas bowiem będzie zależało, co i kiedy będziemy robić, jak będziemy podchodzić do realizacji poszczególnych zadań. W ramach szkolenia przedstawione zostaną obszary pracy bibliotekarza, w których czas odgrywa kluczową rolę. Jest to szczególnie ważny temat, ponieważ nierozerwalnie wiąże się z efektywnością naszej pracy. Dlatego konieczne jest zwrócenie szczególnej uwagi na zasady skutecznej realizacji zadań oraz metody zarządzania sobą w czasie.

 

Prowadzący:

 

Szkolenie poprowadzi Paweł Marchel, bibliotekarz z pasją do dzielenia się wiedzą i doświadczeniem. Kujawsko-pomorski Bibliotekarz Roku 2023. Fan literatury popularnonaukowej, psychologii i zarządzania. Autor ponad 300 artykułów poświęconych pracy w bibliotece. Prowadzi szkolenia dla bibliotekarzy i występuje podczas branżowych konferencji. Współpracuje z czasopismami: Biblioteka Publiczna, Nowoczesna Biblioteka 3.0, Poradnik Instytucji Kultury, Poradnik Bibliotekarza.

W Bibliotece Publicznej w Solcu Kujawskim, w której pracuje na co dzień prowadzi zajęcia dla seniorów, młodzieży i dzieci. Jest autorem i liderem kilku projektów edukacyjnych z zakresu matematyki oraz edukacji ekonomicznej osób starszych. W swojej pracy łączy wiedzę i doświadczenie z kreatywnością i poczuciem humoru.  Wierzy, że gdzie spotykają się dwie osoby tam rodzi się potencjał do interesujących działań. Prywatnie angażuje się w wolontariat sportowy. Kujawsko-pomorski Bibliotekarz Roku.

 

Najbliższe szkolenie odbędzie się  25  października 2024  w godz.  13.00-15.00

Rejestracja

 

Informacje organizacyjne:

Szkolenia będzie realizowane z wykorzystaniem platformy ClickMeeting. Uczestnicy mogą korzystać z komputera z dostępem do Internetu lub urządzenia mobilnego. Komunikacja odbywa się z poziomu przeglądarki internetowej.

Każde ze spotkań trwać będzie dwie godziny zegarowe.

Liczba uczestników – dwadzieścia osób.

Koszt udziału w szkoleniu wynosi:

  • 120 zł netto
  • 108 zł netto (członkowie SBP)

+ 23 % VAT dla instytucji niefinansowanych ze środków publicznych i osób prywatnych.

Ukończenie szkolenie będzie udokumentowane certyfikatem sygnowanym przez SBP.

Wszelkich informacji na temat szkoleń indywidualnych udziela koordynator ds. szkoleń
Małgorzata Dargiel-Kowalska, m.dargiel-kowalska@sbp.pl

W przypadku szkoleń grupowych, zamawianych przez instytucje, prosimy o ustalanie szczegółów organizacyjnych z dr  Anną Grzecznowską, a.grzecznowska@sbp.pl tel. 696 900 638

 

Informacje techniczne:

Przed spotkaniem w pokoju wirtualnym:

  • Uczestnik powinien posiadać zestaw słuchawki z mikrofonem (headset) – osoby bez słuchawek, mówiące do mikrofonu wbudowanego w laptopa, będą gorzej słyszalne. Pozostali uczestnicy będą słyszeli osobę mówiącą do komputera podwójnie, wywołuje to rozproszenie uwagi uczestników i przeszkadza w odbiorze.
  • Uczestnik powinien mieć mysz podpiętą do laptopa z uwagi na fakt, że praca będzie się odbywała na platformie webinaryjnej i sam touchpad zazwyczaj nie wystarcza do precyzyjnej i szybkiej pracy online.

Dostęp do szkolenia

  • adres wirtualnego pokoju podawany będzie w emailu (nadawca to Stowarzyszenie Bibliotekarzy Polskich),
  • przy logowaniu należy podać swoje imię – pojawi się ono na liście uczestników.

Przebieg spotkania

  • Należy być 5-10 minut przed rozpoczęciem szkolenia, aby można było sprawdzić jakość dźwięku i włączyć (sprawdzająco) mikrofon/y.
  • Zajęcia będą interaktywne, uczestnicy będą korzystać z mikrofonu, wykonywać interaktywne ćwiczenia, dzielić się doświadczeniami i obserwacjami, zadawać pytania na czacie.